Divadlo ASI sa zúčastní súťažnej prehliadky

10.09.2020

Šalianske Divadlo ASI cestuje na krajskú súťažnú postupovú prehliadku "Na scénu". Festival sa uskutoční  17. -19. septembra 2020 v dome kultúry Močenok.

Divadlo ASI sa predstaví s autorskou inscenáciou ELI, ELI, LAMA SABACHTANI, ktorú odohrá 17. septembra 2020 o 16,30h. Organizátorom je Krajské osvetové stredisko v Nitre. Súbor sa v lete zúčastnil aj na Celonárodnom festivale kresťanského divadla Gorazdov Močenok, kde Alena Demková, Táňa Miškovičová a Veronika Mondočková získali cenu za ženské herecké výkony.

Nosným príbehom je utrpenie ženy, ktorú proti jej vôli odvliekli do koncentračného tábora, kde ju odlúčia od milovanej dcéry. Peklo sa snaží prežiť za každú cenu. Jej jedinou túžbou je byť opäť s dcérkou. Nádej jej dáva dozorkyňa. Žiaľ, falošnú.

Paralelne prebieha aj druhá dejová línia, avšak v inom čase a priestore. Bezdomovec, ktorý prišiel o všetko dostáva druhú šancu. Náhodne a od ženy, ktorá sa denne utieka k Bohu, pretože ju ťaží minulosť.

Dva, na prvý pohľad nekompatibilné príbehy sa v určitom okamihu splietajú. Najskôr však všetci musia prejsť svoju krížovú cestu.

scenár: Roman Budai, Miroslav Demín, Roman Budai ml.

účinkujú: Táňa Miškovičová, Alessia Vargová, Alena Demková, Vladimír Žák, Janka Feketeová, Veronika Mondočková, Fero Držík a.h., Zolo Szendrődi, Samo Budai

hudba: Peter Špilák

na hudobné nástroje hrajú: Nina Kristína Micháliková, Martina Ruttmarová, Zuzana Reiffersová

hudobný pedagóg: Alžbeta Ševečková

výtvarné návrhy scény: Miroslav Regitko

réžia: Roman Budai, Miroslav Demín a kolektív

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Lebo som bol hladný a dali ste mi jesť, bol som smädný a dali ste mi piť, prišiel som ako cudzinec a prichýlili ste ma."

Matúš 25:35