AKTUALITY

Ocenenia v oblasti umenia za rok 2019 poznajú v jednotlivých kategóriách svojich laureátov. Za inscenáciu Eli, Eli, lama sabachtani bolo ocenené aj Divadlo ASI. Galavečer s odovzdávaním prestížnych cien sa uskutočnil v divadelnej sále Domu kultúry v Šali 21. januára 2020. Cenu za náš súbor prevzali Alena Demková, Táňa Miškovičová, Ja Miško,...

Vyhodnotenie prestížnej ankety Tvorivý čin roka sa uskutoční 21. januára 2020 v šalianskom dome kultúry o 17:00h. Slávnostný program bude v znamení Divadla ASI a jeho členov.

Reprízové vystúpenia našej autorskej hry Eli, Eli, lama sabachtani sme naplánovali na 13. januára (pondelok) a 14. januára (utorok) 2020. Začíname vždy o 19:00h. Vstupné je 10 eur. Počet miest je limitovaný. Predpredaj vstupeniek bude možný od piatka 3. januára 2020 v pokladni kina (aj online).

Prajeme všetkým svojim divákom, priateľom, milovníkom umenia, ľuďom dobrej vôle požehnané Vianoce. Prajeme vám, aby ste našli vnútorný pokoj, aby ste mali dostatok inšpirácie a trpezlivosti. Prežite sviatky v zdraví, šťastí a v dobrej nálade.

V tohtoročnej šalianskej ankete Tvorivý čin roka bolo v kategórii DIVADLO navrhnuté aj predstavenie Divadla ASI Eli, Eli, lama sabachtani. O tom, kto bude v jednotlivých kategóriách laureátom prestížneho ocenenia rozhodne komisia kultúry a cestovného ruchu v decembri 2019. Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční v druhej polovici januára 2020.

Miško Demko je náš najväčší fanúšik a opora v zákulisí. Dohliada na Demínečka, aby správne dával dolu ťahy. Okrem toho má neuveriteľné výtvarné videnie. Bolo by chybou, keby sme jeho obrázky neuverejnili aj na tejto platforme.

Sme nesmierne radi, že sme mohli na pôde mesta inscenovať autorskú hru o holokauste, o intolerancii, o neľudskosti. Po predstaveniach sa nás diváci často pýtali, prečo sme si zvolili takúto tému. Našou odpoveďou je jediné slovo, ktoré rezonuje aj počas predstavenia - minulosť. Jedným dychom chceme vysloviť ešte jedno slovo - prítomnosť.

Po prvých vystúpeniach, ktoré sme odohrali 15. a 18. novembra 2019 v rámci Týždňa slobody sa tešíme na dnešnú (26. 11. 2019) dvojicu predstavení. Ak ste nezohnali vstupenky, nezúfajte. O ďalších termínoch predstavení vás budeme určite informovať v budúcom roku.

...Ježiš volá na svojho Otca: "Eli, Eli, lama sabachtani?" a poslednýkrát vydýchne...