Reakcie po premiére

02.04.2023

Ďakujeme všetkým divákom za pozitívne ohlasy po premiére "troch grácií". Potešil nás každý potlesk, úsmev, slová uznania a vďaky. Predstavenie naozaj vznikalo pre radosť. Našu, aj vašu. Expresívne, no trefne to vystihol náš spolupracovník a kamarát Ferko Držík: "Myslím, že nám všetkým drbe, ale ľuďom sa to páči…"

Je to skvelý pocit, keď to z vás po predstavení opadne a vy máte zrazu pocit zadosťučinenia. Ten čas a námaha mali zmysel. Vtedy je v nás veľa radosti. A ak tú radosť zdieľajú aj diváci, niečo sa "stalo" dobre. Vaše slová a potlesky v nás doznievajú aj niekoľko dní po premiére. Tu sú naše hlasy a ohlasy:

Alesia Vargová, predstaviteľka Evičky

"Ešte doteraz predýchavam tú eufóriu a adrenalín. Musím sa priznať, že už dlho som nebola taká šťastná, ako po premiére. Veľmi som si to s vami, dievčatá, na pódiu užila, a zároveň ďakujem všetkým, ktorí boli pod ním. Hlavne vďaka ich potlesku a smiechu som sa cítila naozaj dobre. Všetci ste úžasní. Neviem sa dočkať ďalších zážitkov."  

Foto Juraja Cisára je zo skúšky. Zľava Nóra Radičová, Alesia Vargová, Veronika Mondočková

Alenka Demková, členka súboru

"Ohlasy na divadlo boli fantastické. Skvelé herecké výkony, dali ste tomu krásny nostalgický náboj v podobe predelov... Mojej mame som musela vysvetľovať, prečo taký názov. Nadýchla sa a s pýchou v hlase, keď pochopila, čo je vlastne umakart, zahlásila: "No veď ja ho ešte mám!" A hneď reagovala na tie nedávno minulé, neslávne roky: "U Cicáka sme stáli v rade na mäso každý štvrtok, ešte ani mäso nebolo v predajni..."  

Veronika Mondočková, predstaviteľka Marty

"Môj muž mi gratuloval, že sa veľmi dobre zabavil, ale že som to vôbec nemusela hrať, že som to bola celá ja. Ako som sa obávala, ako to všetko vypáli, tak som teraz veľmi šťastná. Ľudia sa smiali tam, kde by som to vôbec nečakala. Samá chvála a ževraj by si to pokojne pozreli ešte raz. Hlavne ženy hovorili, že to tak naozaj majú doma. Dokonca dcéra jednej ešte na predstavení vravela: "mami, vidíš, úplne ako u nás doma". Veľmi sa z toho teším. Najväčšia bodka večera bola, keď mi Mirgy povedala, že som konečne učesaná Ďakujem vám, priatelia, všetkým a za všetko. Hlavne za vzájomnú trpezlivosť. Teším sa na ďalšie predstavenie, kde si to opäť užijeme."  

Adriána Kusy, členka súboru (alternácia v postave Heleny)

"Bola som na mnohých komédiách, pri ktorých som sa nenasmiala tak, ako na tejto, lebo boli veľakrát trápne. A od smiechu som tam neplakala už vôbec, ale tu áno. Mala som pocit, že dievčatá na tom pódiu plávali s ľahkosťou. Na mnohých dialógoch alebo monológoch, o ktorých som nepredpokladala, že vypália vtipne (lebo na skúškach sme sa na nich nebavili), sa diváci smiali – dokonca sa bavili aj na prechodoch. Úprimne som bola na dievčatá hrdá a tešila som sa, že moja rodina mala možnosť vidieť ich na premiére."  

Táňa Miškovičová, členka súboru

"Milé predstavenie, skvelé herecké výkony aj réžia, výborné obecenstvo. Som šťastná za všetkých zúčastnených a tomuto divadelnému predstaveniu prajem krásny a dlhý život. Veľká vďaka."  

Kristína Dufalová (alternácia v postave Evičky)

"Som na vás veľmi hrdá. Bolo to perfektné, herecké výkony úžasné. Ja som plakala od dojatia a humoru už na generálke – a to nehovorím o tom, ako som bola dojatá pri tom obrovskom potlesku na záver predstavenia. Som vďačná a nesmierne šťastná, že som v 9. mesiaci ešte stihla zažiť s vami premiéru a vidieť reakciu divákov, ktorá bola skvelá. Mám vás veľmi rada, ďakujem, že môžem byť vašou súčasťou."  

Hodnotenie rejža, Romana Budaia

• "Prológ – plná sála, • Úvod – výborné herecké výkony, • Jadro – smiech v hľadisku, zábava na javisku, • Záver – standing ovation, • Epilóg – výborné pagáče, málo piva."  

 A takto Tri grácie z umakartu vidí náš fanúšik a člen súboru, Ja Miško Demko:  

Vidíme sa 15. mája 2023 v DK Šaľa, čawiky.