Rok od premiéry

15.11.2020

Divadlo ASI Šaľa uviedlo 1. premiéru svojej autorskej inscenácie v rámci Týždňa slobody, ktorý bol organizovaný pri príležitosti 30. výročia od Nežnej revolúcie.

Bolo to 15. novembra 2019, keď diváci mohli vidieť Eli, Eli, lama sabachtani v šalianskom kulturáku hneď dvakrát. O 17,00h a o 20,00h.

Za ten čas sa súboru podarilo odohrať dvanásť repríz, vrátane dvoch súťažných. Nie je to veľa, ale za všetko môže prvá i druhá vlna koronakrízy. "Na jar sme boli nútení zrušiť vystúpenia pre stredoškolákov, čo nás veľmi mrzí. Súčasná situácia tiež nie je pre nás priaznivá. Navyše, šaliansky dom kultúry bude rekonštruovaný, takže sme sa museli vysťahovať", hovorí režisér Roman Budai. Divadlo ASI v lete účinkovalo na festivale Gorazdov Močenok, odkiaľ si Táňa Miškovičová, Alena Demková a Veronika Mondočková odniesli ceny za ženské herecké výkony. Na krajskej prehliadke Na scénu!, ktorá sa takisto konala v susednom Močenku kolektív získal vo svoje kategórii prvé miesto a postup na celoštátnu súťažnú prehliadku Belopotockého Mikuláš, ktorý sa vak pre epidémiu neuskutočnil. Alenka Demková si odniesla cenu za ženský herecký výkon. "Momentálne hľadáme v okolí kulturák, ktorý nás prichýli počas doby rekonštrukcie našej domovskej scény. Potrebujeme priestor, kde sa môžeme stretávať a tvoriť. Veríme, že sa čoskoro vrátime do normálneho života a venovať sa tomu, čo máme radi.", dodáva spoluautor Miroslav Demín.


Ak ste videli predstavenie Eli, Eli lama sabachtani, pokojne nám do komentára napíšte vašu reflexiu. Buďte zdraví!

-DM-, foto Roman Budai ml.

Eli, Eli, lama sabachtani (2019)

scenár: Roman Budai, Miroslav Demín, Roman Budai ml., účinkujú: Táňa Miškovičová, Alessia Vargová, Alena Demková, Vladimír Žák, Janka Feketeová, Veronika Mondočková, Fero Držík a.h., Zolo Szendrődi, hudba: Peter Špilák, na hudobné nástroje hrajú: Nina Kristína Micháliková, Martina Ruttmarová, Zuzana Reiffersová, hudobný pedagóg: Alžbeta Ševečková, výtvarné návrhy scény: Miroslav Regitko, osvetlenie, ozvučenie: Fero Miškovič, Peter Budai, réžia: Roman Budai, Miroslav Demín a kolektív.