AKTUALITY

Prajeme fanúšikom divadla a všetkým ľuďom dobrej vôle veľa zdravia a pokojné prežitie veľkonočných sviatkov. Veríme, že sa čoskoro uvidíme na divadelných doskách, aby sme naďalej mohli prezentovať mšlienky z našej autorskej inscenácie o ľudskom utrpení Eli, Eli, lama sabachtani.

Pozdravujem vás v týchto zvláštnych časoch, kedy sa už neobjímame s deťmi a vnúčatami, pretože naše spojenie je výlučne virtuálne. Takže, ako zahnať dlhú chvíľu a ako zabaviť deti, nie je teraz mojou úlohou, ale úlohou mojich detí.

Členovia súboru Divadla ASI chcú inšpirovať iných rodičov svojimi skúsenosťami ako zabaviť deti počas dní, keď nemôžu ísť do školy, či na ihrisko.

Pandémia obmedzuje každodenný život, čo s príchodom jari a pekného počasia dáva zabrať najmä rodičom a ich ratolestiam. Kresliť si a hrať Človeče, nehnevaj sa! sa nedá 14 dní vkuse.

ASI je doma

18.03.2020

Pandémia neobišla ani dosky, ktoré znamenajú svet. Divadlo ASI bolo nútené zrušiť niekoľko predstavení pre študentov, zdravie je však prvoradé. "Sľubujeme, že akonáhle to bude možné, zrušené vystúpenia odohráme", hovorí Roman Budai. Členovia súboru berú pandémiu veľmi vážne. Rúšky i respirátory poctivo nosia naozaj všade. Všetkým odporúčajú, aby...

Preventívne opatrenia prijaté mestom Šaľa i VÚC Nitra a ďalších inštitúcií v súvislosti s koronavírusom nás donútili zrušiť divadelné vystúpenia Eli, Eli lama sabachtani. Plánované dvojpredstavenie pre študentov 16. marca 2020 je zrušené. neuskutoční sa ani vystúpenie na FAD-e 21. marca 2020.

ASI na FAD

06.03.2020

Nesúťažný festival amatérskeho divadla (FAD) organizuje každý rok Krajské osvetové stredisko v Nitre v dňoch 19.-22.marca 2020. Uskutoční sa v nitrianskom kultúrnom dome Párovské Háje. Divadlo Asi ale predstavenie Eli, Eli, lama sabachtani odohrá na domovskej scéne v Šali, 21. marca 2020 o 10,00h pre účastníkov festivalu.

Od premiéry Eli, Eli, lama sabachtani uplynul štvrťrok. Od novembra 2019 súbor odohral deväť vydarených repríz. Boli to večerné vystúpenia, zväčša pre dospelých divákov. Divadlo ASI tentoraz svoju inscenáciu odohrá pre stredoškolákov. Vystúpenia sú naplánované na 16. marca 2020 v DK Šaľa, so začiatkom o 9,30h a 11,30h. Uvidia ich žiaci šalianskeho...

Ocenenia v oblasti umenia za rok 2019 poznajú v jednotlivých kategóriách svojich laureátov. Za inscenáciu Eli, Eli, lama sabachtani bolo ocenené aj Divadlo ASI. Galavečer s odovzdávaním prestížnych cien sa uskutočnil v divadelnej sále Domu kultúry v Šali 21. januára 2020. Cenu za náš súbor prevzali Alena Demková, Táňa Miškovičová, Ja Miško,...